Ukončení vztahu

Dnem ukončení posledního vztahu s PřF UK začíná ochranná lhůta - viz opatření děkana článek 4: E-mailový účet je zrušen zpravidla do 1 měsíce od ukončení vztahu k fakultě a v případě studentů do 8 měsíců od ukončení studia. Děkan v odůvodněných případech může uvedenou lhůtu zkrátit či prodloužit. Příslušná data jsou smazána po 3 letech od ukončení vztahu s fakultou.

Ochranná lhůta je období, kdy budete mít ještě přístup do fakultních služeb Google Apps včetně Gmailu. Na tuto skutečnost Vás má upozornit informační email.

Po jejím skončení dojde ke znepřístupnění účtu; nedojde ještě ke smazání účtu a stále na něj mohou přicházet emaily. Proto je výhodné mít předem nastavené přesměrování pošty a nastavenu odpověď v nepřítomnosti, díky které upozorníte odesilatele na Váši novou emailovou adresu a na to, že fakultní adresu již nepoužíváte.

Přesměrování pošty
Své e-maily si můžete nechat automaticky přeposílat na jinou adresu. Jediné, co se nebude přeposílat, je spam.

Je nezbytně nutné nastavit přeposílání všech nových zpráv, které dorazí na Váš fakultní účet. Nepoužívejte přeposílání pomocí filtrů - tento způsob je v tomto případě nevhodný a časem by přestal plnit svou funkci! Postupujte podle následujícího návodu 
Automatické přeposílání e-mailů na jiný účet odstavec: Přeposílání všech nových e-mailů.


Nastavení odpovědi v nepřítomnosti
Díky odpovědi v nepřítomnosti Gmail můžete dát ostatním vědět, že jim nemůžete odpovědět. Když máte zapnutou odpověď v nepřítomnosti, Gmail automaticky odešle vámi připravenou odpověď každému, kdo vám pošle e-mail.

Doporučujeme nastavit odpověď v nepřítomnosti. Postupujte podle návodu Odpověď v nepřítomnosti.

Stáhněte si svá data - Google TakeOut
Máte možnost uložit si svá data ze služeb Google Apps Přf UK jako například dokumenty a soubory z aplikace Google Disk, nebo Google Fotky atd.
Google pro tento účel nabízí jednoduchý nástroj Google Takout. Pro stažení vašich dat postupujte podle návodu Stáhněte si svá dataToto je pracovní verze dokumentu. Pro pomoc, nebo objevíte-li nejasnost či nepřesnost, napište prosím na email: marek.mika@natur.cuni.cz
Comments