Sdílení webu

Nastavení sdílení

Sdílení je možné nastavit buď pro celý web, nebo na úrovni jednotlivých stránek. Nastavení sdílení pro celý web provedete tak, že na libovolné stránce webu kliknete na "Sdílet" v horní části.

Zde budete mít možnost nastavit sdílení stránky. Jednotlivé typy sdílení jsou popsány níže.
Nastavení sdílení na úrovni jednotlivých stránek je popsáno v další části tohoto návodu.

Typy sdílení

  • Soukromé - stránka je přístupná pouze vybraným osobám, které přidáte do seznamu. Úroveň sdílení se pak může lišit dle konkrétních osob. Osoby se na seznam přidávají pomocí Google účtu.
  • Uživatelé z domény (natur.cuni.cz), kteří mají odkaz - stránka je přístupná pouze uživatelům v doméně natur.cuni.cz, kteří mají odkaz na stránku. Stránka není vyhledatelná.
  • natur.cuni.cz - stránka je přístupná pro všechny uživatele v doméně. Na rozdíl od předchozí volby je ale i vyhledatelná, takže uživatel nepotřebuje znát přímý odkaz aby stránku nalezl.
  • Každý, kdo má odkaz - stránka je přístupná komukoliv, kdo zná její odkaz. Není nutné být členem domény natur.cuni.cz
  • Veřejné na webu - stránku může najít a navštívit kdokoliv. je veřejně přístupná a volně vyhledatelná na internetu.

Sdílení podstránky

Sdílení na úrovni jednotlivých stránek je třeba nejdříve povolit. Pro povolení klikněte na tlačítko "Sdílet" v pravé horní části. V nastavení sdílení vpravo nahoře zvolte "Povolit oprávnění na úrovni stránky".

Po povolení sdílení dojde ke změně rozhraní. V levé části budete mít seznam stránek webu, v pravé pak sdílení pro vybranou stránku. Ve výchozím nastavení mají stránky stejnou úroveň sdílení jako celý web. Pokud chcete sdílení pro danou stránku změnit, vyberte ji na seznamu a klikněte na "Změnit" v pravém sloupci:Dialog se uvolní pro úpravy a budete moci konkrétní stránce webu nastavit odlišná práva od zbytku webu. Toto se hodí například v případě, kdy chcete povolit kolegovi úpravy na jedné stránce, ale nechcete aby měl možnost zasahovat do stránek ostatních.
Comments