Google Hangouts


Jak zahájit hangout:

Google+ Hangout je možné zahájit přímo v Google Talk v rozhraní Gmailu a nebo ze stránky Google+ - http://plus.google.com . V pravé horní části naleznete ikonu “Začít setkání” .
Po kliknutí se Vám otevře nové okno s úvodní obrazovkou setkání. Pokud není v prohlížeči nainstalován plugin pro Google+ hangout, budete vyzváni k jeho instalaci.

Nastavení kamery a mikrofonu

Před samotným startem setkání doporučujeme prověřit nastavení kamery a mikrofonu. Budete tak mít jistotu, že Vás ostatní uvidí a uslyší a vyhnete se tím úvodním pozdravů jako: "Haló, haló, slyšíme se? Jste tam? Nic neslyším / nevidím..." :) Nastavení doporučujeme kontrolovat i v případě, že Vás někdo na setkání pozve. Do nastavení se dostanete tlačítkem s ikonou ozubeného kola v pravé horní části:

V nastavení pak můžete měnit jednotlivá zařízení. V místě černého obdélníku byste měli vidět svůj obraz z kamery. Pokud budete mluvit do mikrofonu, ukazatel vedle jeho ikony se bude pohybovat dle intenzity zvuku. Takto si snadno ověříte, zda Váš mikrofon reaguje a kamera zasílá obraz.


Tlačítky “Uložit nastavení” či “Zahodit změny” se vrátíte zpět na úvodní obrazovku setkání.

Pomocí tlačítek mikrofonu a kamery v horní části hlavního okna je možné vypínat/zapínat kameru a mikrofon kdykoli během setkání.

Koho na setkání pozvat

Výchozím nastavením je, že se do setkání zvou všechny kontakty ve Vašich kruzích. Pokud budete chtít pozvat pouze někoho, klikněte na křížek u položky “Vaše kruhy”.
Do tohoto pole pak můžete vepsat jména kontaktů, se kterými se chcete setkat. Našeptávač Vám bude jména automaticky doplňovat a usnadňovat Vám tak výběr.
Jakmile budete mít vybráno, klikněte na “Začít setkání”. Všem vybraným se zašle pozvánka a setkání může začít.

Sdílení obrazovky

Pomocí tlačítka “Sdílení obrazovky” umístěného v horní části okna je možné ostatním účastníkům sdílet pohled buď na některé otevřené okno, nebo na celou plochu. Ostatní tento obraz uvidí namísto Vašeho obrazu z webkamery.

Ostatní ovládací prvky

  1. Chat: tlačítko otevře podokno chatu, kde je možné využít psané formy.
  2. Pozvat: Umožňuje pozvání dalších účastníků do již probíhajícího setkání.
  3. Google Docs: Umožňuje rychle nasdílet a zobrazit požadovaný Google Dokument ostatním účastníkům setkání.
  4. Pomocí tlačítek mikrofonu a kamery v horní části je možné vypínat/zapínat kameru a mikrofon během setkání.


Video chat enhancement

Tato funkce se aktivuje v rozhraní Gmailu v sekci “Laboratoř”. Umožňuje použití vyšší kvality a rozlišení obrazu z kamery. Povolení tohoto doplňku má vliv i na Video chat přes Google Talk.
Povolení provedete následujícím způsobem:
  • otevřete webové rozhraní pošty
  • v pravé horní části zvolte symbol ozubeného kola a zvolte “Nastavení”
  • přejděte do záložky “Laboratoř”
  • zde vyberte Video chat enhancements - zvolte “Povolit” a poté potvrďte tlačítkem “Uložit změny”

Aplikace Google+ pro mobilní telefony

Aplikace pro platformu Android umožňuje pořádat setkání i z mobilního telefonu. Pokud budete aplikaci instalovat a nastavovat, věnujte pozornost nastavení “Instant upload”. Pokud je tato funkce povolena, budou fotografie pořízené telefonem automaticky nahrávány na Váš Google+ profil.

Hangouts v Google Talk


Technologie Hangouts je nyní dostupná i z rozhraní Gmailu - Google Talku

i ze samotného chatovacího okna Google Talku:
Připojení na Hangout z události v kalendáři

Na Hangout z kalendářové události se nelze připojit bez Google+ účtu. Pokud uživatel Google+ účet nemá, bude vyzván k jeho založení.
Hosté události jsou pozváni. Pozvánka dorazí jak uživatelům s Google+, tak uživatelům bez Google+ profilu.
Připojení k Hangoutu probíhá kliknutím na připojení v události, popř. v emailové poznámce. Pořadatel události nemusí být první, kdo Hangout založí. Je možné se připojit i bez pořádajícího člena.


Comments