Gmail režim konverzace


Konverzace v Gmailu a jejich aktivace/deaktivace

Gmail seskupí všechny odpovědi s původní zprávou a vytvoří z nich jednu konverzaci neboli vlákno konverzace. V jiných e-mailových systémech se odpovědi objeví ve složce doručené pošty jako samostatné zprávy, takže když chcete sledovat konverzaci, musíte se probírat veškerou poštou. V Gmailu jsou odpovědi na e-maily (a odpovědi na tyto odpovědi) zobrazeny uspořádané v jednom místě, takže je snadnější pochopit kontext zprávy nebo sledovat průběh konverzace.

Při otevření jedné zprávy z konverzace budou všechny související zprávy přehledně uspořádány jedna za druhou. To se nazývá zobrazení konverzace. V zobrazení konverzace je každá nová zpráva umístěna před zprávy, které přišly před ní, takže nejnovější zpráva bude vždy zobrazena jako první.

Chcete-li vidět všechny zprávy v konverzaci, jednoduše klikněte na tlačítko Rozbalit vše. 


Konverzace se rozdělí do nového vlákna, když se změní řádek předmětu konverzace, nebo pokud počet zpráv v konverzaci přesáhne 100 zpráv.

Pokud chcete, můžete toto nastavení změnit tak, že se zprávy nebudou řetězit do konverzací, ale objeví se v doručené poště jako samostatné zprávy. Uděláte to tak, že přejdete na kartu Obecné v nastavení služby Gmail a vyberete přepínač vedle možnosti Vypnout zobrazení konverzace.

Comments