Staňte se ambasadory!

Vyznáte se v technologiích Google, jste ochotni poradit lidem a něco za to získat? Studujete na PřF a jste často on-line? Pokud ano, pak je nabídka přesně pro vás.


O co jde?


Na Přírodovědecké fakultě vzniká pod vedením Centra informačních technologií tým několika studentů , kteří budou poskytovat podporu všem fakultním uživatelům Google Apps. Půjde především o “on site mikroškolení” - rady pracovníkům a studentům PřF přímo u jejich počítačů a on-line podporu produktů Google pro fakultní veřejnost.


Proč bych to měl chtít dělat?


Získáte mnoho zkušeností již samotnou činností a především pak při pravidelných setkáních s pracovníky CIT. Komunikace s lidmi, když jim můžete pomoci je velmi obohacující - alespoň duševně.


Co za to?


Chromebook (ultrabook s ChromeOS od Google) do dlouhodobé osobní zápůjčky a v případě úspěchu projektu a aktivní participace ambasadora i finanční ohodnocení formou nenárokového stipendia.


Co pro to mám udělat?


Přečtěte si podrobnosti o projektu Google ambasadorů. Pokud se Vám projekt líbí a měli byste zájem se stát Google ambasadorem na PřF, vyplňte tento formulář (dostupný po přihlášení se k fakultnímu Google účtu). Následně počkejte, až Vás kontaktuje pracovník CIT s dalšími informacemi.


-------------------------------------------------------------------

Náplň činnosti ambasadora


Primárním účelem existence ambasadorů je poskytování podpory konečným uživatelům (pracovníkům a studentům PřF) při práci se softwarem a službami Google Apps (GA) v nejširším kontextu.


Uživatelům bude dána na vědomí existence ambasadorů a možnost se na ně kdykoli obrátit s jakýmkoli jednoduchým i složitým dotazem. Pro tyto účely bude existovat komunikační platforma, sloužící následně i jako knowledge base. Ambasadoři dle svých možností co nejrychleji reagují. Preferovaným způsobem rady jsou krátké on-site ukázky (mikroškolení). Při nich ambasadoři uživateli nejen zodpoví konkrétní dotaz, ale pokusí se v přiměřené míře uživateli nabídnout další využití GA pro vyšší efektivitu uživatele.


Ambasadoři budou také aktivně kontaktovat a vyhledávat uživatele s nabídkou rad jak efektivně využívat jednotlivé aplikace Google apps. Budou také shromažďovat podněty od uživatelů a v rámci svých znalostí nabízet řešení.


On-line komunikační platforma s uživateli bude zajištěna Google skupinou, která bude designována jako diskuzní fórum (FAQ). Ambasadoři budou odpovědní za zodpovídání otázek a udržování odpovědí aktuálních.


Ambasadoři se budou účastnit pravidelných porad s pracovníky CIT, na kterých budou poskytovány nejnovější informace o jednotlivých aplikacích a možnostech systému na PřF. Ambasadoři budou poskytovat pracovníkům CIT a ostatním ambasadorům zpětnou vazbu od uživatelů, informace o požadavcích a přáních uživatelů.

Comments